Kategorie
Bez kategorii

Podsumowanie roku akademickiego 2020/2021

W mijającym roku akademickim ponownie przypadła mi przyjemność współprowadzenia zajęć na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, z Nauki o administracji publicznej wraz z panią doktor Jowanką Jakubek-Lalik. Dużo radości i satysfakcji sprawiły mi anonimowe ankiety, wypełnione przez uczestniczki i uczestników zajęć. Zwłaszcza, że dotyczyły zajęć w pandemicznym roku.

„Najlepszy prowadzący w tym semestrze. Nagrywa wykłady, przesyła prezentacje, odpisuje na e maile. Zajęcia bez stresu. Pan Bartosz Wilk – kompetentna osoba na właściwym miejscu!!!!!”

„Zdecydowanie najlepszy prowadzący, jeżeli chodzi o kulturę pracy. Nagrywa wykłady, wysyła prezentację, podsumował wyniki testu. Do uczestników odnosi się z szacunkiem”

„Najlepszy ze wszystkich dotychczasowych wykładowców, nagrane wykłady można obejrzeć w późniejszym terminie, wysyłane prezentacje po zajęciach, podsumowanie egzaminu, i przede wszystkim słowny i terminowy, gratulacje na tego Pana 🙂”

„Każdy wykładowca powinien brać z tego Pana przykład! Powinien Pan dostać extra wypłatę, bo jestem pod wrażeniem 🙂”

„Zajęcia (…) były niezwykle interesujące. Prowadzący wykazał się dużym zaangażowaniem. Na pierwszym wykładzie przedstawiono zakres materiału, który obowiązuje na egzaminie, co jest szczególnie doceniane przez studentów. Wykłady przeprowadzone w czasie rzeczywistym skłaniały do przemyśleń”

Także cieszą mnie krótsze komentarze o „ciekawym sposobie przedstawiania materiału”, „bardzo dobrym podejściu do studentów”, czy po prostu o „interesujących zajęciach”.

Do tej beczki miodu trzeba dodać łyżkę dziegciu – „Czasami było troszkę monotonie i ciężko było się skupić”. Oczywiście nieznane są opinie tych osób, które ankiety nie wypełniły.

Niemniej jednak, jestem wdzięczny za ankiety, które są zastrzykiem motywacji przed kolejnymi wyzwaniami dydaktycznymi oraz impulsem do zmian.

Ilustrację stanowi zdjęcie z Zakładu Nauki Administracji na WPiA UW.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *